Poradnia Logopedyczna LOGOKONTAKT

Poradnia Diagnostyczno-Terapeutyczna Dla Dzieci

OŚrodek Rozwoju Terapii Psychomotorycznej

Siedziba Poradnia Logopedyczna Logokontakt ul. Garncarska 10E/2
04-896 Warszawa
tel.: +48 22/ 872-44-15
mobile: +48 606 903 938

RodzinaHistoria

Poradnia LOGOKONTAKT powstała w Warszawie w 1994 roku.

Początkowo był to gabinet, jakich wiele pojawiło się na rynku w latach 90-tych; gabinet diagnozy i terapii zaburzeń logopedycznych oraz szeroko rozumianej dysleksji. Gromadziliśmy doświadczenia i nieustannie podnosiliśmy kompetencje terapeutów, poszukujac najbardziej skutecznych metod i technik terapii. Prowadziliśmy wtedy wyłącznie zajęcia indywidualne.

W roku 1997 poradnia LOGOKONTAKT podjęła współpracę z Dr Zofią Kułakowską, wybitnym neuropediatrą, specjalistą rehabilitacji neurologicznej dzieci.

Rok 1999. Współpraca ta zaowocowała wprowadzeniem całkowicie innowacyjnych form oferowanej pomocy. W odpowiedzi na potrzeby dzieci z dysharmonią rozwojową zaadaptowaliśmy i zaczęliśmy prowadzić TERAPIĘ PSYCHOMOTORYCZNĄ, model belgijski wg Procus i Block w tej grupie dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i zaburzeniami typu dyslektycznego.

Do dnia dzisiejszego zostało przeszkolonych już ponad 600 osób na warsztatach i szkoleniach prowadzonych, początkowo przez Ośrodek Logokontakt, a następnie przez Fundację Rozwoju Psychomotoryki.

(c) Logokontakt